0

سبد خرید شما خالی است

ورود و عضویت
×

مراقبت از مو

user1 user1
25 اسفند 1401
دقیقه زمان برای مطالعه

با موهای خود مهربان تر باشیم!

برای داشتن موهای خوب وسالم باید یک سری نکات را رعایت کرد و مراقب موهای زیبای مان باشیم، زیرا که موهای ما زیبایی ماست.

مراحل مراقبت از مو :

1-موهای خود را بطور منظم بشورید:

شستن صحیح موهایتان تضمین کننده داشتن موهای سالم، تمیز، و عاری از آلودگی و چربی است. که البته، بازهم نسبت به جنس موهای خود باید زمان های مشخصی موهای تان را بشورید،کسانی که دارای موهای خشک هستند، دو روز در هفته باید موهایشان را بشورند. و کسانی که موهای چربی دارن باید یک روز در میان موهای خود را بشورند.

2- از شامپوهای بدون سولفات و مواد مضر شیمیایی استفاده کنین:

ما نمیتوانیم جلوی تمام عوامل طبیعی که به موهای ما آسیب می زنند بگیریم،اما می توانیم نوع شامپو مون رو خودمون انتخاب کنیم. سعی کنید شامپوهای بدون سولفات و مواد مضر شیمیایی را انتخاب کنید تا موهای بهتر و سالم تری داشته باشید. همچنین شامپو مناسب موهای خود را همیشه انتخاب کنید، در انتخاب شامپوهایتان دقت کنید!

سولفات ها و پارابن ها باعث ایجاد کف بیشتر می شوند، اما به موهای شما بیشتر آسیب میزنند، همچنین ممکن است باعث اختلالات هورمونی بشوند!

3- نرم کننده:

نرم کننده ها از موهای شما در برابر عوامل محیطی، نسبت به گرمای اتو موها و گرمای محیطی محافظت می کند. نرم کننده ها را فقط باید به نوک موها زد، به هیچ وجه به کف سر نمالید. پس از استفاده حتما به خوبی موهای خود را بشورید.

4- خشک شدن موها بصورت طبیعی:

همه شما میدانید که سشوار باعث خوش حالت شدن و زیباتر شدن موهای شما می شود، اما استفاده ی بیش از حد از آن، مخصوصا وقتی موهای شما خیس است، باعث آسیب دیدن کف سر میشود. بعد از حمام سعی کنید موها را به حال خود بگذارید تا خشک شوند یا با حوله آن ها را خشک کنید. هرگز با حوله و موهای خیس نخوابید، هرگز موهای خیس را شانه نکنید. با حوله موهای خود را آرام خشک کنید، زیرا که وقتی شما مالش شدید با حوله به موهای تان دهید موهای شما آسیب می بیند.

5- از روغن های مناسب استفاده کنید:

چند ساعت قبل از حمام و شامپو زدن به موهای تان از روغن ها استفاده کنید،و به درستی آن را ماساژ دهید، روغن ها و ماساژ درست آن ها باعث بهبود گردش خون در کف سر، شل شدن عضلات سر، افزایش درخشندگی و تغذیه مو ، همچنین باعث رطوب رسانی بهتر میشود، همچنین باعث رشد مو بهتر، و کم شدن موخوره مو میشود. سعی کنید از روغن های با طبع گرم استفاده کنید. مثل: روغن نارگیل، روغن بادام، روغن آرگان، روغن زیتون و… .

نکنه: 3 روز در هفته موهای خود را با روغن ها چرب کنید و در حوله بپیچید، تا روغن به خوبی جذب موهای شما شود.

 

 

 

6- از شانه های دندانه پهن استفاده کنید:

موهای خیس شکننده و مستعد شکستن و آسیب دیدن هستند. بگذارید موهای تان به خوبی خشک شوند و بعد با استفاده از شانه های دندانه پهن موهای خود را شانه کنید. این نوع شانه ها از آسیب دیدن موهای شما جلوگیری می کند.

 

 

 

 

 

7- سعی کنید موهای خود را طبیعی حالت دهید:

حداکثر امکان بصورت طبیعی موهای خود را خشک کنید. اما اگر دوست دارید فرهای زیبا و جذاب داشته باشید، حتما قبل از استفاده از اتوموها از سرم های محافظ گرما استفاده کنید تا موهای شما کمتر آسیب ببینند.

 

 

 

 

 

 

8- کوتاهی بطور منظم:

موهای خود را هر 6 تا 8 هفته بطور مرتب کوتاه کنید تا از شر موخوره ها راحت باشید. زمانی که مو بدلیل حالت دادن با گرما، یا آلودگی هواپ، دود سیگار، استرس و … آسیب می بینید و موخوره ایجاد می شود. کوتاه کردن باعث رشد جادویی موها نمی شود، رشد مو در کف سر ایجاد میشود، اما باعث میشود که موهای سالم و بلند داشته باشید.

 

 

9-آب بیشتر بنوشید:

هیدراتاسیون داخلی به همراه هیدراتاسیون خارجی(آب کافی بدن)، کلید داشتن موهای متعادل و سالم است. صحیح است که از محصولات مرطوب کننده مراقبت از مو استفاده می کنید، اما نوشیدن حداقل 3 لیتر آّب در روز سلامت موهای شما را تضمین میکند.

10- خوردن غذاهای سالم:

موهای شما از پروتئین ها و اسیدهای آمینه ساخته شده است. برای رشد خوب و حفظ موهای خود به تغذیه مناسب نیاز دارید. تخم مرغ، انواع توت ها، آجیل،ماهی، سبزیجات سبز،سیب زمینی و … برخی از غذاهای سالمی هست که به داشتن موهای سالم کمک می کند.

11- از کلاه های مو استفاده کنید:

همانطور که نور خورشید به پوست شما آسیب می زند. به موهای شما هم آسیب می زند.

اشعه های شدید خورشید می تواند رطوبت موهای شما را از بین ببرد، و در طول زمان موهای شما را خشک، شکننده و آسیب پذیر میکند. همچنین آب کلر دار هم باعث آسیب به موهای شما می شود. پس وقتی در استخر هستید حتما از کلاه مناسب استفاده کنید تا موهایتان کمتر آسیب ببیند.

 

مطالب مرتبط

یک بار برای همیشه از ریزش مو خلاص شوید!

آیا شما هم از ریزش مو رنج می برید؟ آیا همه ی راه ها را امتحان کردید ...
user1 user1
26 مرداد 1401