0

سبد خرید شما خالی است

ورود و عضویت
×

تفاوت های بین آبرسان و مرطوب کننده!

user1 user1
25 تیر 1401
دقیقه زمان برای مطالعه

خیلی از شماها فکر میکنید که آبرسان و مرطوب کننده یکی هستند و فرقی ندارد که از کدام باید استفاده کنید، اما سخت در اشتباه هستید! آبرسان و مرطوب کننده تفاوت هایی دارند و هر کدام کارایی خودشان را دارند و تاثیرات و نتایج مخصوص خود را بر روی پوست شما می گذارند.

و حتما الان برایتان سوال پیش آمده است که تفاوت بین آبرسان و مرطوب کننده چیست؟ و هر کدام چه کارهایی را انجام میدهند؟ ما اینجا با توجه به نظر و تحقیقات متخصصان این حوضه می خواهیم به این سوالات شما پاسخ دهیم! در ابندا به شما توضیح میدهیم هر کدام چی هستند و چه کاری انجام میدهند و سپس تفاوت هایشان را می گوییم، پس با ما همراه باشید.

مرطوب کننده:

مرطوب کننده ها در واقع از لایه ی بیرونی پوست شما محافظت میکنند و نمی گذارند آب لایه ی بیرون پوست خشک شود، بلکه از لایه ی بیرونی پوست محافظت کرده و آب سطح پوست را برای محافظت از آن کنترل میکند و باعث نرم و لطیف شدن پوست شما می شود.

آبرسان:

آبرسان در واقع باعث آبرسانی به سلول های زیر پوستی شما می شود. کار اصلی آبرسان، آبرسانی کردن سلول های زیر پوستی و لایه ی زیرین پوست که از چروک شدن، پیری زودرس و لک افتادن پوست جلوگیری میکند. باعث می شود میزان رطوبت و مواد مغذی موردنیاز پوست شما تامین شود.

و ما الان به تفاوت های بین این دو دوست، آبرسان و مرطوب کننده می پردازیم.

تفاوت های بین آبرسان و مرطوب کننده:

زمانی که شما پوست خشکی دارید و پوست شما پوسته پوسته میشود، چربی و آب مورد نیاز پوست شما کاهش یافته است، و اگر پوست شما خشک است و آب از منافذ آن بسرعت تبخیر می شود، پوست شما نیاز به آبرسان دارد و شما باید روزانه از سرم های آبرسان استفاده کنید تا پوست شما دوباره زنده شود و حس شادابی خود را دوبار پیدا کند.

زمانی که رطوبت پوست شما از بین برود، بعلت کاهش چربی پوست، نرمی و لطافت آن نیز از بین میرود، از این رو شما برای بازیابی پوست خود و همچنین جلوگیری از خشک شدن پوست تان باید از مرطوب کننده ها استفاده کنید تا پوستی نرم، لطیف و شفافی داشته باشید!

آیا میتوان از آبرسان و مرطوب کننده بصورت همزمان استفاده کرد؟

کرم آبرسان و مرطوب کننده مکمل همدیگر هستند به همین دلیل برای نتیجه گرفتن و درمان درست باید از هر دوی آن ها باهم استفاده کنید. به این صورت که: اول سرم یا کرم آبرسان را می زنید و بعد از مرطوب کننده استفاده کنید. در نتیجه شما پوستی شفاف، نرم، لطف و جوان خواهید داشت! به یاد داشته باشید که آبرسان و مرطوب کننده مکمل همدیگر هستند و شما با استفاده جداگانه یا فقط یکی از آن ها نتیجه ای که باید ببینید را نخواهید دید. کرم آبرسان و مرطوب کننده برای همه نوع پوست قابل استفاده است.

 

شما در ماکیاژ گالری میتوانید با خیال راحت بهترین آبرسان ها و مرطوب کننده های باکیفیت را خریداری کنید!

مطالب مرتبط

انواع لک های پوستی و درمان آن ها!

ممکن است در طول زندگی روزمره عوامل مختلفی باعث ایجاد لک بر روی پوست شما شوند، که ...
user1 user1
16 شهریور 1401

چگونه منافذ باز پوست خود را درمان کنیم؟!

عوامل زیادی باعث می شوند که منافذ پوست شما باز شوند، عواملی مانند: تولید بیش از حد ...
user1 user1
09 مرداد 1401

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

بطور کلی ما 6 نوع پوست داریم:  پوست چرب پوست خشک پوست خیلی خشک پوست نرمال پوست حساس پوست مختلط 1- پوست چرب پوست چرب ...
user1 user1
23 آذر 1401